Scope Fluidics chce rozwijać projekt DSC001 w ramach nowej spółki celowej z rocznym budżetem ok. 4 mln zł

Rada nadzorcza Scope Fluidics zgodziła się na rozwój projektu DSC001 w ramach nowej spółki celowej z 12-miesięcznym budżetem w wysokości ok. 4 mln zł - podał Scope Fluidics w komunikacie. Scope planuje finansować pierwszy rok działalności nowej firmy ze środków własnych.

Rejestracja nowej spółki (w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością), powinna nastąpić do końca sierpnia 2024 r. Jednym z priorytetów będzie budowanie i zabezpieczenia portfolio praw własności intelektualnej dotyczącej produktu.

Scope Fluidics zakłada, że w ramach projektu rozwijany będzie produkt umożliwiający profilaktykę oraz bieżącą diagnostykę osób z grupy ryzyka wystąpienia udaru. Produkt będzie składał się z urządzenia oraz zintegrowanego oprogramowania wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji.

Według wstępnych założeń, użytkownikiem końcowym produktu będą osoby fizyczne, jednak możliwe są również inne scenariusze. Projekt należy do obszaru diagnostyki medycznej i technik medycznych, które stanowią rozszerzenie aktualnego obszaru działania, tj. systemów diagnostyki medycznej z wykorzystaniem technik mikroprzepływowych. Projekt to wynik pracy zespołu Scope Discovery oraz współpracy z branżowymi i naukowymi konsultantami.

W ramach procesu Scope Discovery przeprowadzana została wstępna weryfikacja technicznych możliwości stworzenia produktu, w wyniku której wytypowane zostały metody, które po zaadaptowaniu technologicznym potencjalnie mogą zostać zastosowane w Produkcie. Po przeanalizowaniu i zweryfikowaniu materiałów, które zespół Scope Discovery przygotował w oparciu o literaturę naukowo-techniczną i patentową oraz o konsultacje z konsultantami branżowymi, Zarząd uznał za uzasadnione operacyjnie i biznesowo przeprowadzenie prac prototypowych oraz weryfikacji funkcjonalnej technologii w ramach spółki celowej.

W pierwszym okresie działalności nowa spółka zweryfikuje wybrane technologie. Po tym okresie planowany jest rozwój produktu w sposób zgodny z wytycznymi dla produktów medycznych. Czas rozwoju produktu od założenia nowej spółki do rozpoczęcia procesu certyfikacji jest aktualnie szacowany przez Scope na podstawie przeprowadzonych analiz na około 5 lat.

Scope Fluidics zaznaczył, że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju, a prace badawczo-rozwojowe ze względu na swój charakter są trudne do konkretnego planowania, w szczególności długoterminowego. Podobnie trudny do przewidzenia jest efekt tych prac, a Scope nie może wykluczyć, że w przypadku niekorzystnych wyników badań lub zmiany otoczenia konkurencyjnego konieczne będzie zawieszenie lub zakończenie projektu bez jego komercjalizacji. Ze względu na dużą dynamikę preferencji na rynku M&A, na obecnym etapie rozwoju projektu jest zbyt wcześnie, aby prognozować, czy i na jakim etapie rozwoju nowa spółka stanie się przedmiotem zainteresowania potencjalnych nabywców.

Scope Fluidics to biotechnologiczna spółka opracowująca rozwiązania technologiczne dla rynku diagnostyki medycznej i opieki zdrowotnej. (PAP Biznes)

epo/ gor/

© Copyright
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu PAP Biznes chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

Waluty

Waluta Kurs Zmiana