25 milionów użytkowników i wciąż rośnie. Jak Bitget napędza adopcję kryptowalut? (MediaRoom)
Założona w 2018 roku giełda kryptowalut Bitget jest już obecna w ponad stu krajach i stała się jednym z kluczowych graczy na globalnym rynku Web3. Z jej platformy korzysta ponad 25 milionów użytkowników, a dzienny obrót przekracza 10 miliardów dolarów. Charakteryzująca się otwartością na innowacje firma Bitget ma poważne plany na rozwój związany z rynkami, na których dynamicznie rozwija się społeczność Web3.
Wraz ze wzrostem popularności technologii blockchain, ekosystem kryptowalut doświadcza swoistego boomu. Nie tak dawno temu jedynie garstka sympatyków śledziła nowinki ze świata krypto, a dziś informacje o nowych projektach pojawiają się niemal codziennie, docierając do szerokiego grona odbiorców. Rok 2023 przyniósł ożywienie na rynku kryptowalut, który zaczął się odbudowywać po kryzysach i spadkach cen z 2022 roku. Branża zaczęła odzyskiwać zaufanie inwestorów, a wartość aktywów kryptowalutowych znacznie wzrosła. Rok 2024 można już określić jako okres głównie wzrostowy. Obecnie traderzy i inwestorzy coraz częściej zwracają się ku alternatywnym platformom, a wśród nich ostatnio wyróżnia się Bitget - który według raportu CCData [1] była najszybciej rosnącą scentralizowaną giełdą kryptowalut w pierwszej połowie 2024 roku.
Od tradycyjnych finansów po demokratyzację dostępu do rynku kryptowalut
Historia Bitget zaczęła się w 2018 roku, kiedy firma została założona z ambitnym celem zdemokratyzowania dostępu do rynku kryptowalut. Jednak, już w 2015 roku zespół założycielski, posiadający bogate doświadczenie w tradycyjnych finansach, zauważył ogromny potencjał technologii blockchain. Zainspirowani białymi księgami Bitcoina i ekosystemu Ethereum, założyciele postanowili stworzyć platformę, która nie tylko umożliwia handel kryptowalutami, ale także sukcesywnie wprowadza innowacyjne funkcje. Takie jak kompleksowy „copy trading” udostępniony użytkownikom w 2020 roku. Firma aktywnie wspiera rozwój ekosystemu kryptowalut, inwestując w interesujące projekty oraz fundusze venture capital z obszaru Web3.
Bezpieczeństwo i świadomość to kluczowe aspekty dla każdego inwestora
Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych czynników, na które inwestorzy zwracają uwagę przy wyborze platformy do handlu kryptowalutami. Obawy te, zawsze istotne, stały się jeszcze bardziej palące po upadku giełdy FTX, co spotęgowało niepewność na rynku. Z danych przedstawionych przez Statista [2] wynika, że kwestie bezpieczeństwa stanowią największe wyzwanie dla traderów, obejmując 40% wszystkich obaw związanych z handlem kryptowalutami. Bitget jako jedna z pierwszych firm ogłosiła plany publikacji raportu potwierdzającego rezerwy po głośnym upadku FTX. Na początku grudnia 2022 spółka opublikowała pierwszy raport, w którym rezerwy platformy zostały zweryfikowane przy użyciu drzewa Merkle’a.
„Bezpieczeństwo środków użytkowników oraz transparentność działań zawsze będą naszymi priorytetami. Co miesiąc udostępniamy raport Proof of Reserves, który jest dostępny publicznie. W lipcu nasze rezerwy osiągnęły poziom 167% zgromadzonych aktywów, znacznie przewyższając branżowy standard wynoszący 100%. Ponadto, oprócz rezerw, utworzyliśmy Bitget Protection Fund o wartości ponad 300 milionów USD, mający na celu ochronę użytkowników w przypadku kradzieży lub utraty aktywów, o ile nie jest to wynikiem ich własnych działań. W miarę jak Bitget umacnia swoją pozycję jako lider w branży Web3, warto podkreślić, że nasz sukces wynika z konsekwentnego rozwijania produktów, które zdobyły zaufanie użytkowników dzięki swojemu bezpieczeństwu i łatwości obsługi” - komentuje Gracy Chen, CEO of Bitget.
W drugim kwartale tego roku Bitget przyciągnął 700 milionów USD nowego kapitału, co czyni go trzecią giełdą pod względem napływu środków w tym okresie, a ruch na stronie internetowej zwiększył się o 50%. Dodatkowo, według przytaczanego wcześniej raportu CCData, Bitget odnotował największy wzrost udziału w rynku wśród giełd scentralizowanych, wynoszący 38,4% od drugiej połowy 2023 roku do pierwszej połowy 2024 roku, podczas gdy większość konkurentów zanotowała niewielki spadek. W 2021 roku giełda wprowadziła własną kryptowalutę, BGB, która w lipcu tego roku została wyróżniona przez Forbes [3] w rankingu „10 best-performing cryptocurrencies”.
[1] https://bit.ly/3yeUmUT
[2] https://bit.ly/3Y0vI4J
[3] https://bit.ly/3WzBo4A
Źródło informacji: Bitget
UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.