Projekt spółki SDS Optic inPROBE osiągnął kamień milowy w postaci stworzenia komercyjnego prototypu

Projekt spółki SDS Optic inPROBE osiągnął kamień milowy w postaci stworzenia komercyjnego prototypu urządzenia - podała spółka w komunikacie. Dodatkowo zdecydowano o kontynuacji prac nad analizatorem oraz nad dokumentacją projektową, inżynieryjną, systemową oraz regulacyjną.


Projekt był realizowany w ramach programu MedPhab przy współpracy z koncernem Philips (dywizja Philips Engineering Solutions) oraz instytutem badawczo-rozwojowym CSEM.

Spółka, jako lider projektu koordynowała wszystkie założone prace inżynieryjno-programistyczno-produkcyjne. W ramach założonych prac analizator inPROBE przeskalowany został z poziomu prototypu klinicznego do poziomu prototypu komercyjnego i industrialnego.

"W ramach projektu, trwającego od lipca 2023 r. do lipca 2024 r. skutecznie zrealizowano wszystkie planowane etapy prac: przeskalowany został projekt optoelektronicznych i elektronicznych elementów analizotora, przeskalowany został system operacyjny sterujący analizatorem wraz z zaaplikowaniem posiadanych przez spółkę algorytmów i interfejsu użytkownika, zaprojektowana została komercyjna obudowa analizatora oraz wyprodukowany został przez firmę Philips komercyjny prototyp analizatora z pełnym przetestowaniem jego funkcjonalności użytkowych i systemowych" - napisano w komunikacie.

"Obecnie trwa dostosowanie dokumentacji do wymagań systemu zarządzania jakością dla wyrobów medycznych zgodnych z normą PN EN ISO 13485:2016. W efekcie tych prac powstanie finalna dokumentacja projektowa i produkcyjna w reżimie MDR" - dodano.

Spółka jest właścicielem całej ww. dokumentacji, z prawem do jej rozwoju, produkcji w dowolnie wybranym miejscu, używaniu, kopiowaniu jak również z prawem do dalszego licencjonowania i sprzedaży.

Ponadto poinformowano, że opracowana dokumentacja oraz pozytywne zakończenie prac w ramach projektu MedPhab pozwoliły na stworzenie gotowego do industrializacji komercyjnego prototypu urządzenia detekcyjnego (analizatora) stanowiącego istotny element całości tworzonej przez spółkę platformy technologicznej opartej o przełomowe biosensory fotoniczne.

Po zakończeniu badań klinicznych i uzyskaniu certyfikacji wyrobu medycznego, spółka planuje uruchomienie średnioskalowej produkcji kontraktowej opracowanego analizatora. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

© Copyright
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu PAP Biznes chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

Waluty

Waluta Kurs Zmiana
1 CHF 4,5221 -0,62%
1 EUR 4,2587 -0,24%
1 GBP 5,0318 -0,49%
100 JPY 2,6438 -0,69%
1 USD 4,1321 -0,34%