Beta Securities planuje kolejne ETF-y, myśli o funduszach na obligacje krajowe i zagraniczne

Beta Securities, który wspólnie z Agio Funds TFI wprowadził na warszawską giełdę sześć funduszy ETF, myśli o kolejnych, m.in. o funduszu ETF na indeks WIG Tech, a także o funduszach na skarbowe i korporacyjne obligacje krajowe i zagraniczne - poinformował członek zarządu Beta Securites, Kazimierz Szpak.

W poniedziałek na warszawskiej giełdzie zadebiutował BETA ETF S&P500 PLN HEDGED Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Jest to dziewiąty fundusz typu ETF, który notowany jest na warszawskim parkiecie i szósty z rodziny Beta Securities i Agio Funds TFI.

"W piątek KNF zatwierdziła prospekt naszego siódmego ETF. Jest to ETF na indeks WIG Tech w wersji dochodowej, czyli z kapitalizacją dywidend. Spodziewam się, że w pierwszej połowie maja możliwy byłby jego debiut, chociaż jest jeszcze wiele formalności do załatwienia" - powiedział Kazimierz Szpak, członek zarządu Beta Securities.

"W dalszej perspektywie nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów, natomiast myślimy o wejściu na rynek obligacji, chcielibyśmy mieć 2-3 fundusze zarówno na obligacje krajowe, jak i zagraniczne, skarbowe i korporacyjne. Chcemy też wejść w inne klasy aktywów oraz być może w przyszłości do segmentu małych spółek, bardzo poważnie rozpatrujemy pomysł z sWIG80" - dodał.

Celem inwestycyjnym funduszu BETA ETF S&P500 PLN HEDGED jest osiąganie stóp zwrotu, których wielkość odzwierciedla procentowe zmiany poziomów Indeksu Odniesienia – S&P 500 Net Total Return Index dla takich samych okresów, niezależnie od wahań kursów walutowych (PLN Hedged) i bez względu na to, czy w okresach tych indeks znajduje się w trendzie wzrostowym czy spadkowym.

Cel funduszu realizowany jest poprzez zastosowanie strategii inwestycyjnej polegającej na ciągłym stosowaniu fizycznej lub syntetycznej replikacji aktualnej struktury indeksu przy jednoczesnym ograniczaniu wpływu ryzyka walutowego na osiągane stopy zwrotu, poprzez zastosowanie transakcji zabezpieczających ograniczających ekspozycję funduszu na wpływ walut obcych.

Fundusz wyemitował dotychczas 71.505 tytułów uczestnictwa serii A po cenie emisyjnej 67,41 zł. Przyjmowanie zapisów na Certyfikaty Serii B rozpocznie się z pierwszym dniem obrotu ETF-ów na GPW. Fundusz będzie oferował w ofercie publicznej nieoznaczoną liczbę ETF-ów serii B emitowanych w sposób ciągły.

Oferującym certyfikaty i animatorem jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. (PAP Biznes)

pr/ asa/

© Copyright
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu PAP Biznes chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

Waluty

Waluta Kurs Zmiana
1 CHF 4,5137 0,45%
1 EUR 4,2702 0,12%
1 GBP 5,1229 0,39%
100 JPY 2,6510 0,24%
1 USD 3,8330 0,61%

Powiązane