Ipopema Securites zaleca selektywne podejście do producentów gier w '22

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 8 grudnia, zalecają na przyszły rok selektywne inwestycje w akcje producentów gier. Zalecenie "kupuj" otrzymały PlayWay, Ten Square Games, Huuuge i 11 bit studios, a "sprzedaj" CD Projekt. Broker rekomenduje "trzymanie" akcji Creepy Jar i Ultimate Games.


Poniżej zestawienia aktualnych rekomendacji i cen docelowych Ipopema Securities dla producentów gier:

REKOMENDACJA CENA DOCELOWA
CD Projekt sprzedaj 120
PlayWay kupuj 505
Ten Square Games kupuj 460
Huuuge kupuj 44
11 bit studios kupuj 600
Creepy Jar trzymaj 830
Ultimate Games trzymaj 26

"Pozostajemy długoterminowo pozytywnie nastawieni do sektora, który prawdopodobnie nadal będzie korzystał z fundamentalnych trendów w preferencjach klientów, jednak zwracamy uwagę na średnioterminowe wyzwania dla branży, takie jak powolne przejście na następną generację konsol i zmiany w polityce prywatności dla urządzeń mobilnych" - napisano w raporcie.

W przyszłym roku analitycy spodziewają się kolejnych, powolnych aktualizacji nowych produkcji w segmencie premium oraz spowolnienia wzrostu u deweloperów mobilnych. Tę druga grupę obecnie postrzegają jako atrakcyjną inwestycyjnie raczej ze względu na niską wycenę niż wysokie dynamiki poprawy wyników.

"Na przyszły rok proponujemy bardziej selektywne podejście i preferowanie spółek o realistycznych oczekiwaniach w porównaniu z akcjami napędzanymi nadmiernie optymistycznymi scenariuszami" - napisano.

GRY PREMIUM

Autorzy raportu zwrócili uwagę, że 2021 był rokiem opóźnień w branży gier.

"Zgodnie z naszymi szacunkami średnia przerwa między premierami gier dla topowych deweloperów gier AAA wzrośnie do 4,4 roku w bieżącym cyklu produkcyjnym (wzrost z 2,6). Choć wpływ na produkcję nie był widoczny wśród polskich studiów ze względu na wczesne etapy rozwoju, może on uwidocznić się w późniejszym terminie" - napisali.

W kończącym się roku spowolniła również sprzedaż konsol, w tym urządzeń nowej generacji Sony i Microsoftu.

"Powolne przejście do nowej generacji prawdopodobnie zmniejszy średnioterminową bazę sprzętową, co stanowi ryzyko dla nadchodzących wielkości sprzedaży gier polskich producentów" - ocenili analitycy.

W obecnym, trudniejszym otoczeniu Ipopema woli stawiać na firmy, które są na późniejszym etapie produkcji swoich gier, co daje jasną podstawę do szacowania ich potencjału. Faworyzują ponadto podmioty ze zdywersyfikowanym portfelem produkcji.

"Wierzymy, że taka kombinacja jest ewidentnie prezentowana przez 11 bit studios i PlayWay, podczas gdy utrzymujemy negatywne nastawienie do CD Projekt ze względu na wciąż wczesne etapy produkcji 'Wiedźmina 4'" - napisali.

GRY MOBILNE

W 2021 roku wyceny rynkowe producentów gier mobilnych spadły: wskaźnik EV/EBITDA wynosi 11, znacznie poniżej poziomów odnotowanych na początku roku, czyli ok. 14. Zdaniem autorów raportu wpłynęły na to głównie dwa czynniki: ponowne otwarcie gospodarek, skutkujące spadkiem zaangażowania graczy oraz wprowadzenie nowych zasad prywatności na urządzeniach Apple.

"Czkawka popandemiczna wydaje się naszym zdaniem już odzwierciedlona w wynikach polskich spółek, podczas gdy szeroki rynek wraca na trajektorię oczekiwanego wzrostu wydatków użytkowników o 20 proc. rdr w 2021, według App Annie" - napisano w raporcie.

Analitycy spodziewają się, że do końca pierwszego półrocza 2022 roku ryzyko zwiazane z nową polityką prywatności Apple zacznie wygasać, a wyniki poprawią się w ujęciu rok do roku.

"Pozostajemy pozytywnie nastawieni do atrakcyjnie wycenianych Ten Square Games i Huuuge (2021 EV/EBITDA odpowiednio 10,2 i 5,4), ponieważ spodziewamy się, że obie spółki ustabilizują swoje wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach, przy czym pierwsza ze spółek ma na celu powrót na ścieżkę wzrostu, a druga skupia się na rentowności w nadchodzącym 2022" - czytamy w raporcie.

Autorami raportu są Michał Wojciechowski oraz Marcin Nowak.

Raport został opublikowany 8 grudnia o godz. 8.19.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

© Copyright
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu PAP Biznes chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.

Waluty

Waluta Kurs Zmiana
1 CHF 4,5221 -0,62%
1 EUR 4,2587 -0,24%
1 GBP 5,0318 -0,49%
100 JPY 2,6438 -0,69%
1 USD 4,1321 -0,34%